Virtuálna súkromná sieť (VPN)

Produkty DrayTek majú integrovaný server VPN. To umožňuje vytvorenie tunela VPN do vašej siete bez potreby samostatného servera VPN v sieti. VPN poskytuje zabezpečené pripojenie cez internet k vašej vlastnej sieti.

Kompatibilita protokolu

Existujú rôzne formy VPN. DrayTek podporuje GRE, PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, SSL VPN, OpenVPN a WireGuard VPN. Podpora týchto protokolov sa líši podľa modelu/série a ich vývoj sa neustále mení.

Šifrovacie protokoly

Zabezpečenie IPSec VPN tunela je možné vďaka rôznym šifrovacím protokolom. DrayTek podporuje DES, 3DES a AES.

Jednoduchá konfigurácia

DrayTek VPN poskytuje užívateľsky prívetivé rozhranie pre nastavenia VPN. Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov je možné nastaviť pripojenie.

Žiadna statická adresa IP pre IPsec? Žiaden problém!

Klienti bez statickej adresy IP môžu stále vytvoriť tunel IPsec. VPN routery DrayTek akceptujú nielen IPsec pripojenie z routerov, ale aj z notebooku alebo smartfónu s dynamickými adresami.

VPN failover alebo load balancing

Modely s viacerými sieťami WAN dokážu nastaviť viacero tunelov VPN z rôznych rozhraní WAN do rovnakej externej siete, takže údaje možno zdieľať vo viacerých tuneloch a pripojenie zostane aktívne aj v prípade straty internetového pripojenia.

Správa VPN

Pomocou VPN v routeroch je možné spravovať LAN siete na viacerých miestach. Funkcie, ako je prenos DHCP, multicasting, presmerovanie portov a správa AP, je možné použiť prostredníctvom pripojenia VPN.

Upozornenie na odpojenie

Smerovač môže poslať e-mail alebo textovú správu, ak dôjde k strate pripojenia VPN. Správca siete potom môže okamžite reagovať a problém vyriešiť.

Virtual Private Network
Virtual Private Network

Žiadne dodatočné náklady

Všetky služby a funkcie VPN sú zahrnuté v smerovačoch. Používatelia si môžu bezplatne stiahnuť klientsku aplikáciu DrayTek VPN. Na to nie je potrebné žiadne predplatné.

Virtual Private Network

WireGuard VPN

WireGuard VPN je implementovaná v sériách Vigor 2135 séria, Vigor 2765 séria, Vigor 2865 séria, Vigor 2927 séria, Vigor 2927L séria, Vigor 3912 séria a Vigor 2962 séria. WireGuard je moderný open source protokol VPN, kde sa pripojenie VPN vytvára výmenou verejných kľúčov. WireGuard VPN funguje s rôznymi platformami, ako sú Windows, macOS, iOS a Android.